home
 
Introduction to Sharpstown Ice Center
Our schedule
How to find us
How to contact us
Adult, Youth, High School, Prep School Hockey League Info
Competitive Skating, Freestyle Sessions Info
Recreational Skating
Broomball, Parties, Lock-Ins,  Ice Rentals
Private and Group Lessons
Broomball Ice Rentals for group activities

Links to other Skating and Hockey Sites

 

 

Ice Hockey League:

| Adult Hockey | Youth Hockey | ISHL |

Sunday Adult Hockey League
Winter/Spring Schedule
2003

Ice Hockey Schedule
Regular Games

Sunday Afternoons,

2:00 pm - 11:00 pm
  Feb 7 - May 4, 2003  
     
Playoff Games Schedule TBA  

Regular Games Schedule

Date Group Time Teams
         
Feb 2, 2003 B 2:00 A2D Chiefs Oil Kings
  B 3:15 Texadelphia

Sharks

  C 4:30 Enforcers Blue ST Flames
  B 5:45 Leafs Dreaded Red
  C 7:00 Rangers Gladiators
  C 8:15 Traktors Oshmans
  C 9:30 Penguinos Flyers
  Bye:   Enforcers White Outlaws
         
Feb 9, 2003 B 2:00 Outlaws Sharks
  B 3:15 Oil Kings

Texadelphia

  C 4:30 Enforcers White Penguinos
  B 5:45 A2D Chiefs Leafs
  C 7:00 Gladiators ST Flames
  C 8:15 Oshmans Flyers
  C 9:30 Enforcers Blue Rangers
  Bye:   Traktors Dreaded Red
         
Feb 16, 2003 B 2:00 Outlaws Oil Kings
  B 3:15 A2D Chiefs

Texadelphia

  C 4:30 Rangers Oshmans
  B 5:45 Dreaded Red Sharks
  C 7:00 ST Flames Enforcers Blue
  C 8:15 Penguinos Gladiators
  C 9:30 Traktors Enforcers White
  Bye:   Flyers Leafs
         
Feb 23, 2003 B 2:00 Sharks Texasdelphia
  B 3:15 Outlaws

Dreaded Red

  C 4:30 Traktors ST Flames
  B 5:45 Oil Kings Leafs
  C 7:00 Enforcers White Rangers
  C 8:15 Gladiators Flyers
  C 9:30 Enforcers Blue Oshmans
  Bye:   Penguinos A2D Chiefs
         
Mar 2, 2003 B 2:00 Oil Kings Outlaws
  B 3:15 Texadelphia

Dreaded Red

  C 4:30 Flyers Enforcers Blue
  B 5:45 Leafs A2D Chiefs
  C 7:00 Rangers Gladiators
  C 8:15 ST Flames Enforcers White
  C 9:30 Penguinos Traktors
  Bye:   Oshmans Sharks
         
Mar 5, 2003 (Wednesday) B 9:30 Leafs Outlaws
         
Mar 9, 2003 B 2:00 Outlaws A2D Chiefs
  B 3:15 Sharks

Oil Kings

  C 4:30 Penguinos Rangers
  B 5:45 Dreaded Red Leafs
  C 7:00 Traktors Flyers
  C 8:15 Enforcers White Oshmans
  C 9:30 Gladitors Enforcers Blue
  Bye:   ST Flames Texasdelphia
         
Mar 16, 2003 B 2:00 Dreaded Red A2D Chiefs
  B 3:15 Texadelphia

Outlaws

  C 4:30 Oshmans Gladiators
  B 5:45 Leafs Sharks
  C 7:00 Flyers Enforcers White
  C 8:15 Rangers Traktors
  C 9:30 ST Flames Penguinos
  Bye:   Enforcers Blue Oil Kings
         
Mar 23, 2003 B 2:00 Sharks A2D Chiefs
  B 3:15 Oil Kings

Dreaded Red

  C 4:30 ST Flames Flyers
  B 5:45 Leafs Texasdelphia
  C 7:00 Enforcers Blue Oshmans
  C 8:15 Traktors Penguinos
  C 9:30 Enforcers White Gladiators
  Bye:   Rangers Outlaws
         
Mar 30, 2003 B 2:00 Outlaws Oil Kings
  B 3:15 Dreaded Red

Texadelphia

  C 4:30 Enforcers Blue Enforcers White
  B 5:45 A2D Chiefs Leafs
  C 7:00 Oshmans Traktors
  C 8:15 Flyers Penguinos
  C 9:30 Rangers ST Flames
  Bye:   Gladiators Sharks
         
Apr 6, 2003 B 2:00 Texasdelphia Sharks
  B 3:15 Dreaded REd

Outlaws

  C 4:30 Gladiators enforcers Blue
  B 5:45 Leafs Oil Kings
  C 7:00 Enforcers White Rangers
  C 8:15 Oshmans Flyers
  C 9:30 ST Flames Traktors
  Bye:   Penguinos A2D Chiefs
         
Apr 13, 2003 B 2:00 Texadelphia A2D Chiefs
  B 3:15 Oil Kings

Sharks

  C 4:30 ST Flames Flyers
  B 5:45 Leafs Outlaws
  C 7:00 Penguinos Oshmans
  C 8:15 Traktors Enforcers Blue
  C 9:30 Enforcers White Gladiators
  Bye:   Rangers Dreaded Red
         
Apr 20, 2003 B 4:30 Outlaws A3D Chiefs
  B 5:45 Sharks

Dreaded Red

  C 7:00 Enforces White Enforcers Blue
  C 8:15 Rangers Penguinos
    9:30 Makeup game if needed  
  Bye:   All Other Teams  
         
Apr 27, 2003 B 2:00 A2D Chiefs Sharks
  B 3:15 Dreaded Red

Oil Kings

  C 4:30 Gladiators Traktors
  B 5:45 Texadelphia Leafs
  C 7:00 Enforces Blue Penguinos
  C 8:15 Oshmans ST Flames
  C 9:30 Flyers Rangers
  Bye:   Enforcers White Outlaws
         
May 4, 2003 B 2:00 Outlaws Sharks
  B 3:15 Oil Kings

Texasdelphia

  C 4:30 Enforcers White ST Flames
  B 5:45 Dreaded Red A2D Chiefs
  C 7:00 Flyers Gladiators
  C 8:15 Traktors Rangers
  C 9:30 Penguinos Oshmans
  Bye:   Enforcers Blue Leafs

Playoff Schedule TBA
Top 8 C and Top 6 B Make the Playoffs

 

Come skate with us!

Comments and questions, please contact the webmaster
© 2003 Sharpstown Ice Center

7300 Bellerive, Houston, TX 77036
713-981-6667

Site created by Simply Designed